Блог SiteHive

Чому не WordPress?

Чому не WordPress?

Дуже часто ми чуємо від наших клієнтів це питання. Чому не WordPress?

А знаєте чому нам так часто його задають? Тому що багато новачків в сфері створення сайтів починають саме з безкоштовної CMS WordPress. Це зручно і швидко, адже сайт на Вордпресі можна встановити на хостинг за лічені хвилини. Кілька годин "танців з бубнами" - і сайт готовий. Безкоштовний симпатичний шаблон, весь необхідний функціонал для створення сторінок, просування як по SEO так і будь-якими іншими способами. Загалом, все начебто добре.

Ті самі новачки добре заробляють створюючи сайт на Вордпресі за кілька годин, максимум кілька днів. Вартість такого сайту зазвичай стартує зі 100$ -200$. Аргументами вибору саме такого сайту завжди звучать такі фрази:

  • навіщо придумувати велосипед? Все вже зроблено до нас! Бери і користуйся;
  • WordPress відомий у всьому світі! Мільйони сайтів працюють на ньому;
  • безліч безкоштовних шаблонів (тем), плагінів та інших речей роблять його гнучким і зручним для створення будь-якого виду сайтів;
  • відкритий програмний код, який постійно вдосконалюється кращими програмістами;
  • і т.д. і т.п.

Загалом, хвалять усі Вордпрес нестримно. І, звичайно ж, для недосвідченої людини всі ці аргументи здаються справедливими та вигідними. Швидко, недорого, майже стабільно.

Віруси і регулярні взломи

Але, як завжди є підвох :) І тут підвох саме в слові "стабільно". Чомусь ніхто з тих самих WordPress веб-майстрів ніколи не згадує що ця система дуже часто взломується і вражається вірусами. А це ой як не добре впливає на результати SEO та контекстної реклами. Google і Яндекс блокують такі сайти в пошуковій видачі, а також блокують показ контекстної реклами.

Через це втрачаються: час, гроші і нерви. Досить часто вразливість дуже капосна, захована в якихось "дірявих" безкоштовних плагінах та шаблонах, а іноді навіть і в самому ядрі системи. "Вилікувати" це "добро" вкрай складно, адже для цього потрібно знати як шукати, де шукати, як ремонтувати і т.д. Швидше за все потрібно оновлювати систему і тут починає сипатися весь сайт, так як він складається по суті з багатьох плагінів. Модулі оновлюються рідко або ніколи і несумісність з новим оновленням це взагалі в порядку речей.

Повна відсутність реальної підтримки

Тобто, виходить що підтримка і оновлюваність такої системи насправді до одного місця, так як мало хто робить оновлення через труднощі з переналаштуванням усіх плагінів. Разом, ми отримуємо завжди "діряву" (завжди бо розробники завжди знаходять якісь діри; десятки тисяч рядків коду і людський фактор...) не оновлювану систему, якою цікавиться мало не половина хакерів світу. Адже варто лиш знайти одну вразливість і ти можеш взламувати мільйони сайтів. І тут з'являються цілі форуми та громади, де хакери діляться базами сайтів, вразливостями, продають пачками інформацію, яка може дозволити кожному школяреві дістатися до вашого сайту і повісити там якусь бридку рекламу або відправляти спам-листи або ще щось гірше...

Загалом, проблем з цим вистачає. І саме з такими проблемами до нас приходять клієнти. Тільки за останні два місяці ми перенесли два сайти з Вордпрес на свою систему і ще два клієнта поки думають, але вже страждають від вірусів, які ніхто не може викорінити.

Ніхто мається на увазі те, що розробники сайту на WordPress, звичайно ж, давно покинули цю дурну затію і займаються чимось більш корисним. За 5 років роботи в сфері створення сайтів до мене особисто зверталося близько 20 осіб з проханням "зробити щось" з їх сайтом на Вордпресі. І кожен раз коли я питав: "А де ж розробник? Чому Ви до нього не звертаєтеся? Адже він краще знає як це зробити, раз сам зібрав цю бяку." На ці питання я завжди отримував одні й ті ж відповіді: "Ця людина вже не займається створенням і підтримкою сайтів на Вордпрес. Ця людина ігнорує, обіцяє, але не робить. Ця людина чесно зізналася що не може полагодити своє чадо."

Всі 100% сайтів зроблених на WordPress через деякий час (пару місяців, 1-2 роки або трохи більше) - ламаються, заражаються вірусами, глючать або просто виходять з ладу.

Втрата інвестицій із-за санкцій від пошукових систем

І якщо ви вкладали гроші в SEO або рекламу - все або майже все йде коту під хвіст. Звичайно, врятувати ситуацію можна. Перенесення сайту на іншу систему, правильні редіректи і т.д. Але не завжди це проходить гладко, не завжди в жорстких часових рамках вдається швидко знайти адекватних розробників.

І все це з вірусами і взломами не найбільша проблема. Починаючи ще з самого початку, коли у вас ось є готовий сайт на Вордпресі. Готовий, але порожній - не наповнений контентом сайт. Який від нього толк? Правильно. Ніякого! А хто буде наповнювати цей сайт? Той самий веб-майстер новачок, що робить сайти на Вордпресі? Або може Ви самі хочете попрацювати копірайтером? Можливо Ви вмієте красиво і лаконічно писати, і у вас є на це час і бажання. І ви навіть знаєте як все це написане добро правильно залити на сайт, відформатувати і т.д.

Безглуздість порожнього сайту

Звичайно, якщо все так, то все добре. Вам цілком підходить сайт на Вордпрес.

Але, якщо ви підприємець або керівник в компанії - вам явно немає діла до всіх цих дрібних, але вкрай важливих моментів. Вам потрібно зробити сайт щоб отримувати більше прибутку - залучати клієнтів або презентувати потенційним клієнтам свій бізнес. В такому випадку не потрібно чекати навіть 1-2 роки до моменту появи вірусів, на старті зрозуміло що зробити сайт це навіть не півроботи. Це взагалі відсотків десять від сили.

Сама трудомістка і відповідальна частина - створення контенту, розміщення його на сайті, налаштування реклами та веб-аналітики, підтримка та оптимізація рекламної кампанії (про рекламу в цій статті ми навіть не будемо згадувати, бо стаття вже і так  затягнулася).

Підсумки

Підводячи підсумки ми можемо зробити наступні висновки:

  1. Сайт на WordPress це не надійно - при чому як з точки зору самої системи, яка дірява як решето, так і з точки зору поганої або зовсім відсутньої підтримки в майбутньому.
  2. Сам сайт нічого не вартий. Його потрібно наповнювати і просувати. Тому платити за шматок безкоштовного програмного коду - якось зовсім не логічно.
  3. Досвід показує що сайти на WordPress дуже погано закінчують, а їх власники втрачають здоровий колір волосся і в кінці-кінців все одно приходять до підтримуваних сайтів і платформ.
  4. Ми строго НЕ рекомендуємо робити сайт на WordPress, якщо ви плануєте серйозно займатися пошуком клієнтів в інтернеті та інвестувати кошти в веб-сайт.

Є зауваження? Або можливо ви не згодні? Або ж навпаки, ви були жертвою WordPress? Пишіть свої історії в коментарі. Нехай світ знає як воно буває. Нам цікаві всі точки зору.

В рамках статті народилась ідея зробити акцію. Знижка 10% на усі на послуги для тих, хто хоче перенести свій сайт з WordPress на нашу систему. Звертайтесь ;)

Виникли запитання? Запитуйте! :)